До уваги 11-класників та їх батьків!
Інформація щодо підготовки та графіку проведення ЗНО-2021.
ЗНО – 2021
Наказом Міністерства освіти і науки України від 9 липня 2019 року №945 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше
з п’яти навчальних предметів.
Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з дванадцяти навчальних предметів:
• українська мова
• українська мова і література
• історія України
• математика
• біологія
• географія • фізика
• хімія
• англійська мова
• іспанська мова
• німецька мова
• французька мова
Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказами Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року №696, від 20 грудня 2018 року №1426, від 04 грудня 2019 №1513.
ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ У ФОРМІ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ
Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:
• українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
• математика;
• історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
• один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
Учням, які виберуть для проходження державної підсумкової атестації математику та/або іноземну мову, оцінка ДПА (за шкалою 1–12 балів) буде визначатися залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали:
• для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня;
• для тих, хто вивчав математику та/або іноземну мову на рівні стандарту, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.
Особливості ЗНО-2021 з української:
роз’яснення УЦОЯО
На допомогу майбутнім учасникам зовнішнього оцінювання Український центр оцінювання якості освіти провів кілька вебінарів щодо особливостей сертифікаційних робіт з української мови та з української мови і літератури 2021 року.
У відеокоментарях висвітлено новації ЗНО з української й докладно проаналізовано виконання завдань демонстраційного тесту.
Нагадаємо, що випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО:
- сертифікаційну роботу з української мови, яка міститиме лише завдання з української мови, (39 завдань закритих форм з вибором відповіді або на встановлення відповідності та 1 завдання відкритої форми на надання розгорнутої письмової відповіді);
- сертифікаційну роботу з української мови і літератури, яка міститиме як завдання з української мови, так і з української літератури (24 завдання з української літератури та 39 – з української мови закритих форм з вибором відповіді та на встановлення відповідності, а також 4 завдання з української мови відкритих форм з наданням письмової відповіді, зокрема 3 завдання, які передбачають надання короткої письмової відповіді, та 1 завдання, яке передбачає надання розгорнутої письмової відповіді).
Дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року
Предмет Дата проведення
Хімія 21 травня (п’ятниця)
Іспанська мова 24 травня (понеділок)
Німецька мова 24 травня (понеділок)
Французька мова 24 травня (понеділок)
Англійська мова 25 травня (вівторок)
Математика 28 травня (п’ятниця)
Українська мова 01 червня (вівторок)
Українська мова та література 01 червня (вівторок)
Історія України 04 червня (п’ятниця)
Фізика 07 червня (понеділок)
Біологія 10 червня (четвер)
Географія 15 червня (вівторок)
Оголошення результатів ЗНО
Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з усіх предметів відбудеться не пізніше 30 червня 2021 року.
Розгляд апеляційних заяв щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання розпочнеться з дня офіційного оголошення результатів.
Апеляційні заяви від учасників тестування, яких не задовольнили отримані результати ЗНО, будуть розглядатись, починаючи з дня оголошення результатів кожного тесту.
Додаткова сесія ЗНО для учасників, які не змогли взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, пройде у період з 29 червня до 16 липня 2021 року.
Оголошення результатів учасників додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться не пізніше 23 липня 2021 року.
ЗНО – 2021
проводиться з метою забезпечення прав осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання відповідності результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, державним вимогам.
Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.
Зовнішнє оцінювання проводиться щороку з використанням технологій педагогічного тестування. Завдання сертифікаційних робіт укладаються Українським центром відповідно до програм зовнішнього оцінювання з певних навчальних предметів.
Строки організації та проведення зовнішнього оцінювання, перелік навчальних предметів, з яких проводиться зовнішнє оцінювання, та мов національних меншин, якими здійснюється переклад текстів, визначаються наказами Міністерства освіти і науки України.
Учасникам зовнішнього оцінювання створюються рівні умови шляхом стандартизації процедур проведення зовнішнього оцінювання.
Для учасників з особливими освітніми потребами в пунктах зовнішнього оцінювання створюються особливі (спеціальні) умови для проходження оцінювання.
Результатом зовнішнього оцінювання є кількісна оцінка рівня навчальних досягнень учасника зовнішнього оцінювання.
Результати зовнішнього оцінювання використовуються:
• для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до закладів вищої освіти для отримання ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної освіти;
• як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти;
• для визначення стану функціонування системи загальної середньої освіти та прогнозування її подальшого розвитку.
Результати з певного навчального предмета визначаються за:
• рейтинговою шкалою 100-200 балів – для усіх учасників, які подолали поріг «склав / не склав»
• критеріальною шкалою 1-12 балів – для учасників з числа випускників системи середньої освіти поточного навчального року, які обрали цей навчальний предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання.
Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи, розроблених Українським центром для відповідного предмета, та схем оцінювання завдань відкритою форми з розгорнутою відповіддю.
Рішення про встановлення порога «склав / не склав» ухвалює експертна комісія з визначення рейтингової оцінки. З урахуванням установленого порога «склав / не склав» здійснюється генерування таблиці за шкалою 100-200 балів.
Таблиці за шкалою 1-12 балів розробляються та ухвалюються експертною комісією з визначення оцінки рівня навчальних досягнень.
Офіційне оголошення результатів зовнішнього оцінювання здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього оцінювання:
• з української мови і літератури, математики, історії України, англійської, іспанської, німецької, французької мов – не пізніше ніж через 25 календарних днів після проведення зовнішнього оцінювання із зазначених предметів;
• з інших предметів – не пізніше ніж через 14 календарних днів.
Результати зовнішнього оцінювання у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100-200 балів передаються Українським центром до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.
МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК “МОЄ ЗНО”
Для учасників зовнішнього незалежного оцінювання розроблено мобільний додаток «Моє ЗНО», що дає змогу отримати розклад обраних тестувань, адреси пунктів для проходження зовнішнього оцінювання, а також результати тестування на власний мобільний пристрій. Серед основних функцій додатку:
• інформування про місце та час проведення тестувань ЗНО з обраних предметів,
• запис тестувань ЗНО до системного календаря мобільного пристрою,
• завчасні нагадування про наближення тестування,
• повідомлення про новини та зміни в проведенні ЗНО,
• повідомлення про наявність і відображення результатів тестування ЗНО,
• можливість переглядати у додатку результати ЗНО за минулий рік.
Доступ до функцій мобільного додатка можливий після введення номеру та пін-коду сертифікату учасника ЗНО.
ГРАФІК
роботи шкільних гуртків на 2020-2021 н.р.
(підготовка до ЗНО-2021)
№п/п Назва гуртка День тижня Час Учитель
1 «Літературознавці»
(укр. література) Понеділок 1435 – 1635 Бічаніна С.О.
2 «Мовознавці»
( укр. мова) Вівторок 1500 – 1700 Перехрестна О.П.
3 «Енштейни»
(фізика) Вівторок 1630 – 1830 Гульченко Н.Л.
4 «Пилип Орлик»
(історія) Середа 1430 – 1630 Бондар К.В.
5 «Смолінський Лувр»
Середа 1530 – 1730 Ортюкова А.В.
6 «Джура»
(військово-патріотичний) Середа 1500 – 1700 Власенко Л.Л.
7 «Дискримінант»
(математика) Четвер 1500 – 1700 Суховерхова Г.А.
9 «Інмов»
(англійська мова) Четвер 1700 – 1900 Гладун Н.Ф.
«Екотон»
(географія) П’ятниця 1500 – 1700 Павлюк Л.М.